Praktikos

Visų praktikų metu laikyti liežuvį virš viršutinių dantenų. Kas sugeba tai dar aukščiau, kol sugebėsite laikyti ties gerklės minkštąją dalimi.

Pirma dalis – Pajusti energiją delnuose
Tikslas jausti energetinius laukus, gydyti prana.

Naudojam Baoding (kinietiškus) kamuoliukus. Susirasti youtube kaip juos sukti. Sukdami sutelkiam dėmesį ties delnais. Sukimo laikas neribojamas. Galima sukti ir nesutelkus dėmesio ties delnais, bet efektas bus mažesnis.
Sukti galima žiūrint TV, filmą, einant gatve etc. susigalvoti pačiam. Patartina sukti sėdint asanoje, stovint ar sėdint ant kietos kėdės, stuburas tiesus. Pirkti geriau neskambančius, neišsiskiriančius, sunkius. Yra didesnių ir mažesnių – kiekvienam pagal ranką. Parduodami ezoterinėse prekėse, suvenyrų parduotuvėse, Mažosios Indijos parduotuvėse turėtų būti taip pat.
Tiem kurie jau jaučia energiją rankose pratimas sukant kamuoliukus sutelkti dėmesį ties pirmu Tan Tian – Hara. Galima pabandyti praktikuoti sutelkiant dėmesį ties uodegikauliu.
Pažengusiems praktika su 4 elementais. Visų pirma reikia sukurti emocinį ryšį su elementu – taip sakant pamilti, dėkoti už jo teikiamą naudą. Tam tinka augalų auginimas, žvakės/ių, smilkalų deginimas kiekvieną dieną ir prausimasis ar vandens telkinio lankymas.
Gražiai paprašome elemento atiduoti jo perteklinę energiją. Atpalaidavę rankas, delnus laikome lanku (kad pažastys būtų praviros) netoli objekto iš kurio imsime energiją. Tikslas pasiimti energijos, o ne sušlapti ar nudegti. Patartina užsimerkti ar bent turėti intenciją, kad neimti energijos per akis – jos tam neskirtos – nebent per 3 akį. Traukime lyg siurbliukas energiją iš elemento per delno vidurį/visą delną į Harą – vizualizacija neturi sukelti įtampos, tad darom visus pratimus atsipalaidavę. Dėmesys laikomas ties delnais, hara ir elementu. Pabaigę padėkojame elementui. Energiją vaizduotės pagalba surinkite iš viso kūno ir padėkite į harą – iš didelio kamuolio suspaudę į mažytį kamuoliuką – iki taško haroje.

Imti energiją iš:
Ugnies elemento – žvakė (pageidautina bičių vaško ar įmantresnė), laužas (be plastmasės ir kt nenatūralių priedų – nekurti benzinu!)
Oro elemento – Įvairūs smilkalai (pageidautina ne sintetiniai), šiaip oras. Krišnaitai prekiauja natūraliais smilkalais, Tibeto budistų smilkalai natūralūs, yra natūralių eterinių aliejų (tik ne MAXIMOJE).
Žemės elemento – natūrali miško-parko aplinka, kieta, estetiškai graži žemė, sveiki medžiai.
Vandens elemento – upė, upelis, krioklys, jūra – kuo didesnis tekėjimas tuo geriau.

Antra dalis –  3 Pagrindiniai energetiniai centrai / Mantros kartojimas
Tikslas didinti energijos pralaidumą („kiekį“) savo kūne, kad būtų kuo manipuliuoti, gydyti.

Perskaityti knygą „Druidiškos Gyvasties Ugdymas“.

Atliekam „Pirmojo atsivėrimo pasauliui“ pratimą sunėrus „druidų kumštį“. Sutelkiam dėmesį į rankas ir vietas kurias liečiame. Pradėdam nuo:
3. Saulės rezginio čiakra – apie Bambą – garas A
4. Širdies čiakra – Užkrūčio liauka – garas U pereinantis į O
6. Trečios akies čiakra – Tarpakis – Garas M pereinantis į GN
Ir pakeliam rankas į viršų, galvą atlošiam, užfiksuojam, po to rankas lėtai nuleidžiam. Kartoti 3 kartus, pajutus nebekartoti. Garsus tarti garsiai, nuoširdžiai. Palankiausias metas energetinę praktiką atlikti Saulei kylant, vidudienį, leidžiantis, vidurnaktį.

Kartoti mantrą AUM ar savo pasirinktą mantrą. Mantra krauna tris pagrindinius energetinius centrus, padeda lavinti koncentraciją, palaikyti kvėpavimo ritmą. Galima pradžiai dešimt kartų garsiai, greitėjant, po to tyliai, greitėjant, pagaliau mintyse, dar greičiau  kiek gali kartų – baigti mažėjant greičiui t.y. atgaline eiga. Arba tiesiog kartoti mintyse tokiu greičiu, kad išmuštumėte visas kitas mintis. Galima praktikuoti prieš uždegant smilkalą, prieš valgant etc. susigalvoti.

Trečia dalis – Stimuliantai
Tikslas sugeneruoti daugiau energijos, valyti, stiprinti kūną.

Rekomenduojama ~10-15 min prieš praktikas išgerti ~100-200 ml Gunpowder žalios arbatos, bet ne daugiau. Pasidaryti termosą jei praktika truks ilgiau nei valandą. Gerti kas valandą ne dažniau, kad nenorėtum sisioti. Nepatartina išgerti daugiau nei 1L per dieną. Galima pasidaryti arbatą su medum, GOKUL, pipirais ar pan. prieskoniais jei reikia aštrumo, saldumo. Patartina profilaktiškai gerti žalią arbatą kiekvieną dieną.
Arbatą rekomenduoju pirkti iš Gurman’s arba IKI p.c. Naudoju IKI pirktą Qualitea Gunpowder 200g už ~19Lt.

Ketvirta dalis – Kūno valymas
Tikslas išvalyti-energizuoti kūną ryte „badaujant“ tiksliau, pasisemti aukštesnių čiakrų energijos, o tik po to maitinti apatines.

Pabudus ir užsinorėjus gerti ar valgyti pirma išgerti stiklinę vandens – jei skubate tai žalios arbatos. Vėl atsiradus alkio jausmui gerti žalią arbatą, bet ne dažniau kas valandą ir ne daugiau kaip  ~100-200 ml. Taip patartina pusryčius praleisti jei darbas nėra fizinio pobūdžio. Jei dirbama ar studijuojama patartina pradėti valgyti 12-13-14 val. – geriausia po vidudienio.
Valgoma max 2 kartus į dieną. Valgymo grafiką susidarom taip, kad atliekant praktikas būtų praėjusios 4 valandos po valgio ir 4 valandos iki miego – visą kitą laiką užkišam gerdami vandenį, žalią arbatą ir praktikuodami. ~10-15 min prieš valgant išgeriama ~100-200 ml arbatos ar vandens – po valgio negalima gerti 4 val.
Privaloma nevalgyti mėsos (jokios mėsos) , nes ją ilgai virškina, paprastai ne kokybiška etc. perdaug aktyvina žemesnes čiakras, nevartoti alkoholio, nes „sodina“ vibracijas, nerukyti, nes kenki ne vien fiziniam, bet ir energetiniam kūnui. Patartina nevalgyti žuvies, daug grybų, vartoti minimaliai pieno produktų.
Siūlomas maisto derinimas:
Pirma valgomos daržovės, salotos, po to riešutai, vėliau razinos ir pan, pagaliau pagrindinis patiekalas. Dėl pagrindinio valgio derinimo tai gilus miškas, tad domėkitės patys apie maisto derinimą.

Penkta dalis – Stuburo tiesinimas
Tikslas išvalyti blokus stubure kaip pagrindinio energijos kanalo valymo analogija.

Miegoti kietai, pagalvė turėtų būti ne didesnė už sulankstytą rankšluostį. Atlikti stuburo tiesinimo pratimus – kad ir 5 Tibetietiškus – parodysiu kada pratimų seriją tinginiams iš Mantak Chia knygos. Sėdėti google „Burmese position“, pažengusiems „Siddhasana“. Atpalaiduoti kūną autogenine treniruote, yoga nidra ar Robet Monroe Gateway Experience Hemi Sync CD 1.

Šešta dalis – Grojimas
Tikslas uždaryti 2 kūno vietas per kurias nuteka energija, transformuoti seksualinę energiją.

Būtinai perskaityti:
Vaikinam
Mantak Chia – Taoist Secrets Of Love – Cultivating the Male Sexual Energy
Merginom
Mantak Chia – Cultivating Female Sexual Energy
Kas nemoka anglų k. bet gali gauti lietuvių k. tiks.

Septinta dalis – Gydymas Prana
Tikslas pajausti ir valyti tiek savo tiek kitų grupės narių energetinius laukus.

Būtinai perskaityti:
Senasis Gydimo Prana Mokslas ir Menas

Comments are closed.